Νίκη 3-0 της Δόξας επι του Αλμωπού – Συνεχίζει στην 3η θέση της βαθμολογίας

Αμετάβλητη παραμένει η βαθμολογία στην κορυφή του 1ου ομίλου της Γ εθνικής κατηγορίας παρά την εντός έδρας νίκης της Δόξας Δράμας.
Ο Απόλλων Καλαμαριάς συνεχίζει να προηγείται με 27 βαθμούς αφού κέρδισε εκτός έδρας τον Εορδαϊκό με 7-1 ενώ στη δεύτερη θέση βρίσκεται ο Λαγκαδάς με 25 βαθμούς, μετά την εκτός έδρας νίκη του με 3-0 επί του Καμπανιακού.
Η Δόξα συνεχίζει να είναι τρίτη στην κατηγορία ευελπιστώντας ότι στη συνέχεια του πρωταθλήματος θα μπορέσει να καλύψει τους βαθμούς που τη χωρίζουν από την πρώτη θέση και την άνοδο στη Β κατηγορία.
Όσον αφορά το παιχνίδι με τον Αλμωπό Αριδαίας, η ομάδα του κ. Τζαναβάρα πιο αποφασιστική αλλά χωρίς να παρουσιάσει εξαιρετική απόδοση κέρδισε σχετικά εύκολα με 3-0.
Η ομάδα της Δράμας προηγήθηκε στο 38ο λεπτό με γκολ του Γαϊδαρζή.

Στο 68ο λεπτό ο Πινδώνης διπλασίασε τα τέρματα και 5 μόλις λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, στο 85ο λεπτό, ο Μαρκόπουλος έκανε το τελικό 3-0.