Στην κορυφή μόνη της η Δόξα Δράμας – Στη δεύτερη θέση Καλαμαριά και Λαγκαδάς

Δεν θα μπορούσε να είναι καλύτερη για την ομάδα της Δράμας η εξέλιξη των αγώνων της 17ης αγωνιστικής στην Γ΄ εθνική κατηγορία.
Η Δόξα Δράμας νικώντας με 4-2 εντός έδρας την Δόξα Προσκυνητών ανέβηκε -  μόνη της πλέον -στην πρώτη θέση της βαθμολογίας με 36 βαθμούς ενώ Απόλλων Καλαμαριάς και Λαγκαδάς ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση 34 βαθμούς. Η Καλαμαριά δεν μπόρεσε να κερδίσει τη Νάουσα, μένοντας στο 2-2 και στον ένα βαθμό ενώ ο Λαγκαδάς έχασε μέσα στην Καβάλα με 1-0.
Η Δόξα Δράμας σαφώς καλύτερη από την Δόξα Προσκυνητών δυσκολεύτηκε να κερδίσει τους τρείς βαθμούς της νίκης. Λάθη της αμυντικής της γραμμής έδωσαν την δυνατότητα στη Δόξα Προσκυνητών να μετατρέψει το παιχνίδι σε ντέρμπι κατά το πρώτο ημίχρονο.
Η ομάδα της Δράμας, σε έναν συνεχή επιθετικό μονόλογο σφράγισε επιτέλους τη νίκη στο 75ο λεπτό φέρνοντας τη λύτρωση στους χιλιάδες οπαδούς της. Η Δόξα Προσκυνητών στηριζόμενη στην πολυπρόσωπη αμυντική της γραμμή και στις γρήγορες αντεπιθέσεις προηγήθηκε στον αγώνα δύο φορές, στο 20ο λεπτό με γκολ του Μόσχου και στο 43ο λεπτό με γκολ του Βάσκου.
Η Δόξα και στις δύο περιπτώσεις αντέδρασε άμεσα. Στην πρώτη περίπτωση ισοφάρισε μετά τέσσερα λεπτά, στο 24ο λεπτό, με γκολ του Δουκάκη και στην δεύτερη περίπτωση, στο 45ο λεπτό, με γκολ του Πινδώνη.
Το 3ο γκολ της ομάδας του Παναγιώτη Τζαναβάρα σημείωσε στο 75ο λεπτό του αγώνα ο Παβίσεβιτς και το 4ο γκολ της Δόξας στην εκπνοή του αγώνα(89ο) ο Καρλόπουλος.