Δόξα-Εορδαϊκός 6-0 - Δεν τα κατάφερε η Καβάλα, έχασε στις καθυστερήσεις από την Καλαμαριά

Σε ένα «γκράν γκινιόλ» παιχνίδι μέσα στην Καβάλα, η ομάδα του Απόλλωνα Καλαμαριάς κέρδισε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων τον τοπικό ΑΟΚ με  2-3 διατηρώντας έτσι την πρωτιά της στον βαθμολογικό πίνακα του 1ου ομίλου της Εθνικής κατηγορίας.
Η Καβάλα αν και έδωσε τα πάντα προκειμένου να κερδίσει τον αγώνα δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη. Η Καλαμαριά ισοφάρισε στο 87 με γκολ του Πόποβιτς μετά από εύστοχο χτύπημα πέναλτι και στο 95ο λεπτό ο ίδιος παίχτης έδωσε την νίκη στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.
Οι Καβαλιώτες διαμαρτύρονται για το πέναλτι και θεωρούν ότι ο διαιτητής έκανε λάθος εκτίμηση.

Η Δόξα Δράμας, μετά την άνετη νίκη της επί του Εορδαϊκού με 6-0, (3'Μαρκόπουλος 1-0, 31'  Μαρκόπουλος 2-0, 43'  Παβίσεβιτς 3-0, 46'  Παβίσεβιτς 4-0, 83'  Παβίσεβιτς 5-0, 87' (π) Μπουσινάκης 6-0) συνεχίζει να βρίσκεται στην δεύτερη  θέση με 57 βαθμούς έναντι του Απόλλωνα Καλαμαριάς που βρίσκεται στην πρώτη θέση με 58 βαθμούς.

Όλα πλέον θα κριθούν την επόμενη Κυριακή όπου η Δόξα Δράμας πηγαίνει μέσα στην Καλαμαριά για τον «υπέρ πάντων αγώνα» όπως οι παράγοντες της Δραμινής  ομάδας χαρακτηρίζουν το παιχνίδι με τον Απόλλωνα.
Η Δόξα Δράμας ταξιδεύει στην Θεσσαλονίκη έχοντας ως μοναδικό της στόχο την νίκη. Μόνο η νίκη μπορεί να της δώσει το εισιτήριο για την πολυπόθητη άνοδο στην Β΄ Εθνική κατηγορία