Νίκησε η Δόξα Δράμας 2-1 το Νέστο μέσα στη Χρυσούπολη-Στο 88ο λεπτό το γκολ της νίκης- Νίκη και για την Καλαμαριά

Τέλος καλό… όλα καλά θα μπορούσε να ισχυριστεί κανείς για το παιχνίδι της Δόξας μέσα στη Χρυσούπολη.
Η ομάδα της Δράμας έστω και στο 88ο λεπτό μπόρεσε να πάρει τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.
Ο Νέστος προηγήθηκε στο 40ο λεπτό με γκολ του Τόρες.
Η Δόξα ισοφάρισε στο 65ο λεπτό με τον Βιτλή και μόλις 2 λεπτά πριν το τέλος του κανονικού αγώνα πήρε τη νίκη με δεύτερο γκολ του Βιτλή.
Έτσι, διατηρεί την διαφορά του ενός βαθμού από τον Απόλλωνα Καλαμαριάς, ο οποίος νίκησε τον Αλμωπό Αριδαίας εντός έδρας με 3-0.
Τα βλέμματα όλων είναι πλέον στραμμένα στην αθλητική δικαιοσύνη και την απόφαση της σχετικά με τον αγώνα που δεν έγινε μεταξύ της Καλαμαριάς και του Α.Ο.Καρδίας.
Αν τελικά τιμωρηθεί ο Απόλλωνας, εκτός από τους τρεις βαθμούς που θα χάσει από το παιχνίδι με τον Α.Ο.Καρδίας είναι πολύ πιθανό να τιμωρηθεί και με άλλους -3 βαθμούς με αποτέλεσμα να έρθει πίσω από την Δόξα κατά 2 βαθμούς.