Στην κορυφή η Άρση Βαρών Δράμας – 30 μετάλλια και 2 κύπελλα

Με 30 μετάλλια   – 6 χρυσά, 12 ασημένια, 12 χάλκινα – και 2 κύπελλα, στις αποσκευές τους, επέστρεψαν οι αθλήτριες και αθλητές της Άρσης Βαρών του Βύβωνα Δράμας και Πυρσού Προσοτσάνης από τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα στον Πολύγυρο Χαλκιδικής.

Οι Δραμινοί αθλητές και αθλήτριες αγωνίστηκαν  στο Κλειστό Γυμναστήριο Πολυγύρου, στις 8-9-10  Δεκεμβρίου, στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος
Άρσης Βαρών Ανδρών – Γυναικών,  Νέων Ανδρών – Νέων Γυναικών, Εφήβων – Νεανίδων,  Παίδων – Κορασίδων.
Ο όμορφος χώρος  γέμισε από κατοίκους του Πολυγύρου που θέλησαν να δουν από κοντά τους πρωταθλητές  αλλά και τους Ολυμπιονίκες του αθλήματος.

Συγκεκριμένα  συμμετείχαν και διακρίθηκαν από την ομάδα του Βύβωνα Δράμας:

Η Μεταξά Εύη στην κατηγορία των 75 κιλών σωματικού βάρους, κατέλαβε τις πρώτες θέσεις με Έξι Χρυσά στα πρωταθλήματα  Νεανίδων και Νέων Γυναικών ενώ στο  πρωτάθλημα Γυναικών την 2η θέση με τρία Ασημένια

Μεταξά Εύη
Η Μεταξά Εύη στο ψηλότερο βάθρο
Η Κωνσταντινίδου Χρυσούλα στην κατηγορία Σωματικού Βάρους 69 κιλών κατέλαβε με τρία Ασημένια την 2η  θέση στο πρωτάθλημα Νεανίδων, την 3η θέση στο πρωτάθλημα Νέων γυναικών και την 5η θέση στο πρωτάθλημα Γυναικών

Κωνσταντινίδου Χρυσούλα

Ο Τριανταφυλλίδης Παντελής στην κατηγορία των 69 κιλών, κατέλαβε την 2η θέση στο πρωτάθλημα Εφήβων στο αρασέ, την 3η  θέση στο πρωτάθλημα Νέων Ανδρών και την 4η στο αντίστοιχο Ανδρών.

Ο Φωτιάδης Βασίλειος στην κατηγορία  των 85 κιλών κατέλαβε στο Εφήβων την 2η θέση - Στο Νέων Ανδρών την 3η θέση και στο Ανδρών την  7η θέση

Φωτιάδης Βασίλης

Ο Χαραλαμπίδης Πάρης στην κατηγορία των 105 κιλών κατέλαβε την 3η θέση

Χαραλαμπίδης Πάρης

Ο Ουρσούζης Βασίλειος στην κατηγορία των 69 κιλών στο πρωτάθλημα Παίδων κατέλαβε την 8η θέση
Ουρσούζης Βασίλης
Από την Ομάδα του Πυρσού Προσοτσάνης  συμμετείχαν και  διακρίθηκαν οι

Η Μάρτινα Σοφία στην κατηγορία  των 63 κιλών κατέλαβε την 3η θέση στο αρασέ και την 2η θέση στο επολέ ζετέ και σύνολο στο πρωτάθλημα Κορασίδων

Μάρτινα Σοφία

Άλλα Νίκος στην κατηγορία των  77 κιλών στο Πρωτάθλημα Παίδων κατέλαβε την 3η  θέση στο αρασέ την 4η στο Επολέ Ζετέ και την 4η στο σύνολο.

Επίσης στο πρωτάθλημα Εφήβων  κατέλαβε την 7η και  10η στο Αρασέ,  Επολέ Ζετέ και σύνολο αντίστοιχα

Άλλα Νίκος

Ο Βλάχος Ηλίας στην κατηγορία των 85 κιλών στο Πρωτάθλημα Παίδων κατέλαβε την 12η θέση.