Νέα μεγάλη νίκη για τη Δόξα Δράμας(0-1)μέσα στον Εργοτέλη(αποτελέσματα-βαθμολογία)



Συνεχίζει τη νικηφόρα πορεία της η Δόξα Δράμας.
Με γκολ του Μαρκόπουλου στο 55ο λεπτό του αγώνα κέρδισε μέσα στο Παγκρήτιο Στάδιο του Ηρακλείου τον Εργοτέλη με 1-0
Ο Εργοτέλης δεν βρέθηκε σε καλή μέρα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο η Δραμινή ομάδα ήταν καλύτερη και πιο απειλητική.
Ο Εργοτέλης πάντως είχε στο 92΄ δοκάρι με τον Σταματάκο.
Διαιτητής ήταν ο Ανούσος (Λακωνίας) με Βοηθούς τους Κουρέντα (Τρικάλων) και Κωνσταντόπουλο (Κορινθίας)
Οι ενδεκάδες:
Eργοτελης:
Κατσιμήτρος, Μπουρσέλης (55΄Αγγελόπουλος), Μαζουλουξής, Τσέλιος, Πάτας, Νικολακάκης, Σταμόπουλος, Μπουτσάκης (85′ Κούρτι), Καϊπερς, Εφορντ (70′ Ιατρούδης), Σταματάκος,
Δόξα Δράμας:
Βούρας, Σπυρόπουλος, Ριζογιάννης, Οστοϊτς, Μαρκόπουλος (88΄Σταματόπουλος), Γουνδουλάκης (70′ Τζόκιτς), Βαλιάνος (35′ Πενταυράκης), Γκότοβος, Βιτλής, Μπαϊκαρά, Κάσες

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Σάββατο 17 Μαρτίου

Καλλιθέα - ΟΦΗ 1-3 (2' Συριόπουλος - 8' Μάνος, 43', 83' Ντίνας)

Κυριακή 18 Μαρτίου

Παναχαϊκή - Άρης 1-1 (43' Ελευθεριάδης / 88' Ντάσιος)

Εργοτέλης - Δόξα Δράμας 0-1 (55' Μαρκόπουλος)

Καραϊσκάκης Άρτας - Πανσερραϊκός 3-0 (34', 68' Λουκίνας, 73' Μακρής)

Απόλλων Λάρισας - Αναγέννηση Καρδίτσας 4-1 (20', 93' Τσιλούλης, 32' Κανούλας, 43' Σουλίδης / 86' Κορέλας)

Τρίκαλα - Παναιγιάλειος 1-0 (31' Γιαννιτσάνης)

Απόλλων Πόντου - Αιγινιακός 2-0 (5' Μπρίτο, 53' Χασομέρης)

Βέροια - ΑΟΧ Κισσαμικός Δ.Δ.

Αχαρναϊκός - Σπάρτη Δ.Δ.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΟΦΗ 54
2. Άρης 54
...............................................
3. Παναχαϊκή 47
4. Δόξα Δράμας 40
5. Απόλλων Λάρισας 37
 6. ΑΟΧ Κισσαμικός 37
 7. Απόλλων Πόντου 37
8. ΑΕ Καραϊσκάκης 36
9. Τρίκαλα 34
10. Σπάρτη 29
11. Αιγινιακός 23
12. Εργοτέλης 23
...............................................
13. Αναγέννηση Καρδίτσας 22
14. Παναιγιάλειος 20
15. Πανσερραϊκός 19
16. Καλλιθέα 15
17. Βέροια 5
18. Αχαρναϊκός -51

* Βέροια και Αχαρναϊκός έχουν αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

 Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (23η)

Σάββατο 24 Μαρτίου

ΑΟΧ Κισσαμικός - Άρης (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Περιβολίων)

Αν. Καρδίτσας - Καραϊσκάκης Άρτας (15:00, Δημ. Στάδιο Καρδίτσας)

Παναιγιάλειος - Καλλιθέα (15:00, Δημ. Στάδιο Αιγίου)

Αιγινιακός - Απόλλων Λάρισας (15:00, «Γ. Παραλυκίδης»)

Απόλλων Πόντου - Τρίκαλα (15:00, Γήπεδο Καλαμαριάς)

ΟΦΗ - Εργοτέλης (17:00, «Θ. Βαρδινογιάννης»)

Σπάρτη - Βέροια Δ.Δ.

Πανσερραϊκός - Αχαρναϊκός Δ.Δ.

Κυριακή 25 Μαρτίου

Δόξα Δράμας - Παναχαϊκή (15:00 ΕΡΤ3, Γήπεδο Δόξας)


Μοιραστείτε το στο Google Plus

Αναρτήθηκε από Alpha News Dramas 95,5

Alpha News .gr Ολη η ειδησεογραφία της Δράμας σε ένα portal!
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 σχόλια :

Δημοσίευση σχολίου