Αρης – Δόξα 1-0(αποτελέσματα-βαθμολογία)

Παρότι σε απόδοση μοιράστηκαν το παιχνίδι από ένα ημίχρονο, η Δόξα δεν κατάφερε να αποσπάσει ένα θετικό αποτέλεσμα μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης» χάνοντας από τον Άρη με 1-0, με ένα γκολ που δέχθηκε στο ξεκίνημα του αγώνα.

Στο πρώτο ημίχρονο το γκολ που πέτυχε για λογαριασμό των γηπεδούχων, μόλις στο 5’, ο Δεληζήσης έδωσε ώθηση στις προσπάθειες τους, όμως μετά το ημίωρο η Δόξα ισορρόπησε το παιχνίδι και έχασε μια πολύ καλή ευκαιρία για να ισοφαρίσει στο 42’ με τον Κουσκουνά  καθώς έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Μπούρμπος.

Στο δεύτερο ημίχρονο και μπροστά σε χίλιους δραμινούς φίλαθλους, η Δόξα ήταν καλύτερη, πιο επιθετική ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει  μια καλή τελική προσπάθεια που θα της έδινε το βαθμό της ισοπαλίας.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Βρέσκας (Πιερίας) / Λαζάρης (Καβάλας) – Κωτούλας  (Κιλκίς)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πεταυράκης (53’), Τζόκιτς (67’), Νίκιτς (68’), Ματσούκας (74’), Στεφάνοβιτς (81’), Σιώπης (89’).

ΑΡΗΣ : (Σπανός) Αναγνωστόπουλος Μπούρμπος Βαλεριάνος Σόουζα Δεληζήσης Ιντζόγλου Ντούνης (86’ Μπαργκάν) Νίκιτς Διαμαντόπουλος Πλατέλλας (82’Κάσσος)Πασάς (57’ Χαντί).

ΔΟΞΑ : (Κωστένογλου) Βούρας Πεταυράκης Σπυρόπουλος (71’ Στεφάνοβιτς) Οστοϊτς Ντιμιτρόφσκι Γουνδουλάκης Σιώπης Τζόκιτς (77’  Καπνίδης) Κουσκουνάς (64΄Κάσες) Μπαϊκαρα Ματσούκας