Στη Δράμα βρέθηκε την Πέμπτη 24 Οκτωβρίου ο Έλληνας Ολυμπιονίκης και πρώην βουλευτής, Πύρρος Δήμος.
Τον αρσιβαρίστα με τα τέσσερα Ολυμπιακά μετάλλια υποδέχτηκαν μαθητές και εκπαιδευτικοί στο 1ο ΕΠΑΛ Δράμας, στο πλαίσιο εκδήλωσης στο αμφιθέατρο του σχολείου.
![](https://www.alpha-news.gr/wp-content/uploads/2019/10/6-2.jpg)
Όλοι οι μαθητές του συγκροτήματος της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης του Δήμου Δράμας παρακολούθησαν το αφιέρωμα που ετοίμασε το 1ο ΕΠΑΛ για τον κ. Πύρρο Δήμα ενώ ο ίδιος ο Ολυμπιονίκης απάντησε σε πολλές ερωτήσεις μαθητών και γονέων, υπέγραψε αυτόγραφα και για αρκετή ώρα φωτογραφήθηκε με μαθητές.
Η διοίκηση του σχολείου, με ανακοίνωση της ευχαριστεί ιδιαίτερα τον κ. Στέλιο Κουρομιχαλάκη και φυσικά τον Πύρρο Δήμα.
Πηγή-Φωτογραφίες: fb (Τάσος και Έλσα Σαλή)